Press Publications
LV EN

In the publication and press article section you will find a collection of articles and reviews featuring our choir, showcasing our performances, and sharing our journey with the world.

Intervija ar Anci Krauzi avīzē "NRA" 2005.12.01

Sievišķīgi jaudīgā skanējumā


Izteikti spītīgā kurzemniece iekaro galvaspilsētas mūzikas projektus


"Es visu laiku pārvietojos ar mašīnu, ne tāpēc, ka netīk staigāt, bet tā iznāk ātrāk – mans dzīvesritms ir ļoti saspringts. Ļoti mērķtiecīgi krāju naudiņu savai pirmajai mašīnai, pati visu nopelnīju gods godam. Auto man tiešām bija nepieciešamība," stāsta dziedātāja Ance Krauze, kura ikdienā brauc ar Audi 80, bet rīt viņa iemiesosies automašīnā Hyundai Sonata – Skonto hallē startē jaunais mūzikls Autoplanēta.


Sarkani eleganta


"Vai drīkstu pabraukt ar savu mašīnu?" Ance uzsauc Autoplanētas režisoram Didzim Eglītim un sparīgi soļo pie skaistas sarkanas Hyundai Sonata, kurai uz sāniem uzzīmēts pašas Ances profils. "Man patīk manas lomas mašīna. Sākumā bija asfaltpelēka, vēlāk samainīja pret tumši sarkanu. Sapratu, cik liela nozīme ir krāsai, – šī ir ļoti eleganta. Visi uzreiz – o, tev jauna mašīna!" smejas Ance.


Kad izskanējis piedāvājums piedalīties neparastajā mūziklā, viņa piekritusi uzreiz, bijis vilinājums jau tas vien, ka jātēlo automašīnas dvēsele. Autoplanētas mājaslapā internetā minēts, ka "sievišķīgi jaudīgā piektās paaudzes Sonata ir pat triju dzinēju vērta, arī Ances Krauzes enerģiju, šķiet, nodrošina triju siržu spēks. Ja dziesma nonāk pie Ances, tā ir drošībā – izskanēs pasaulē tā, lai to pamanītu un atcerētos".


Ance bikli lepojas, ka brauc diezgan labi, stāžs esot vairāk nekā četri gadi. Atceras, cik ļoti vēlējusies iemācīties braukt. "Kad mamma kārtoja braukšanas tiesības, es arī dīcu, bet viņa sacīja – būs sava mašīna, tad arī tiksi pie apliecības. Strādāju, sakrāju un nopirku. Šobrīd braucu ar drauga mašīnu, bet manējā ir Audi 80. Drausmīgi smird pēc benzīna, taču uz priekšu iet un uz ceļa nav pievīlusi. Reizēm skatos – visiem tāādas tačkas, ar visādiem kompjūteriem, bet tikko tai kompī kaut kas noplīst, tā neko nevari izdarīt un paliec uz ceļa."


Interesanti, ka ar mašīnu patīkot braukt arī Ances kaķenītei Zuzei – viņa mierīgi tupot pie aizmugurējā loga virs sēdekļa. "Kā sāc braukt lēnāk, tā Zuze ņaud, jo domā, ka esam jau atbraukuši."


Skolotāja Ance


Vaicājot, kas vēl piepilda Ances Krauzes dzīvi, viņa liec pirkstus un lietišķi uzskaita. "Būs skaists koncerts Ķīpsalas hallē Pirmajos Ziemassvētkos – ar Nacionālo simfonisko orķestri, ar Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu kori. Esmu priecīga, ka mani uzaicināja, tur man atnāk Ziemassvētku sajūta. Simfoniskais orķestris ir kaut kas tāds ļoti dzīvs un ļoti kvalitatīvs, un vēl zēnu koris aizmugurē... Visa tā noskaņa – nu, nav tas pats, kā dziedāt ar fonogrammu. Pirmdien jāfilmējas Paulovīzijai, būs gara diena televīzijā. Vēl man ir loma mūziklā Viens pats Ziemassvētkos. Paralēli visam es mācu dziedāšanu."


Viens no Ances audzēkņiem spēlēs galveno lomu šajā Ziemassvētku bērnu mūziklā. Rihards Andris Bērziņš tikai šogad sācis mācības pie Ances, esot ļoti talantīgs puika. "Bet tas nebija tā – ņemiet, jo viņš mācās pie manis! Katrs varēja piedalīties konkursā. Tomēr man šķiet, ka es reizēm jūtu, kam ir un kam nav iekšā," bilst pedagoģe. "Strādāju Jāzepa Mediņa mūzikas skolā, tur puikas tādi nopietni, ar ārzemju koncertpieredzi. Vēl es privāti pasniedzu dziedāšanu. Medņa studija aizklapējās, bet daudzi audzēkņi vēlējās turpināt dziedāt. Savu skolu gan neesmu atvērusi."


Notis pie jūras


"Autoplanētas mēģinājuma starpbrīdī sēdējām un spriedām, ka mūziķu vidū īsto rīdzinieku ir maz, vairākums nāk no novadiem: no Talsiem, Liepājas, Alsungas... Es dzīvoju Rīgā jau daudzus gadus, taču reizēm man ir gājieniņi, kas nav raksturīgi rīdziniekiem. Mans draugs arī saka – izteikti spītīga kurzemniece," smejas Ance. Uz mājām Alsungā viņa cenšas aizbraukt, kad vien ir laiks, parasti arī Ziemassvētkos. Taču šogad nākamajā dienā Ķīpsalā koncerts, tāpēc mamma, tētis un vecmāmiņa brauks uz Rīgu, kur dzīvo Ance ar māsu. Tātad svētkus atkal sagaidīs visi kopā.


"Es nečīkstu, ka man ir daudz darba. Man paveicies, bet es arī neesmu no slinkajām. Es eju pa savu dziesmu ceļu. Esmu uzstājusies ļoti dažādos projektos, ar simfoniskajiem orķestriem, ar Maestro Raimondu Paulu... Tieši viņš mani ieveda šajā pasaulē, es tieku ierauta viņa trakajās idejās, un viss notiek, lai arī brīžiem šķiet pilnīgi nereāli," nosmaida dziedātāja.


Ja Ancei būtu daudz laika, viņa lasītu grāmatas. "Esmu apsēsta uz lasīšanu, taču mani tracina, ja grāmata jānoliek un jādara kaut kas cits. Nupat biju atpūtas braucienā uz Ēģipti, tur gan iznāca no sirds palasīt. Iemācījos arī dziesmu tekstus Autoplanētai, izdomāju, kā visu nodziedāt. Gulēju Sarkanās jūras krastā, austiņas uz ausīm un priekšā notis..."


***


Ance Krauze


- Dziedātāja un pedagoģe, patlaban arī Famila – automašīnas Hyundai Sonata dvēsele Mārtiņa Freimaņa un Kārļa Anitena mūziklā Autoplanēta


- Dzimusi 1979. gada 29. martā


- Pabeigusi Alsungas vidusskolu un bērnu mūzikas skolu, Liepājas E. Melngaiļa mūzikas koledžas vokālo nodaļu


- Pabeigusi Mūzikas akadēmijas Pedagoģijas nodaļu


- Titulloma mūzikla Neglītais pīlēns pirmajā iestudējumā Liepājas teātrī (2000)


- 2001. gadā pirmais solokoncerts Kongresu namā


- Iznākuši soloalbumi Šūpoles (2002) un Kabīrijas naktis (2003)


- Neprecējusies, ir draugs. "Nemāku teikt, vai mūsu kopābūšana ir ilga vai īsa, bet mēs abi izbaudām šā mirkļa burvību"Post date: 01.12.2005. 00:00


Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas (JMR1.MS) zēnu koris aicina uz Ziemassvētku koncertiem “Raimonds Pauls. Pērļu zvejnieks. Ticot, mīlot un gaidot” un izdod jau 15. albumu
Tikšanās Pēterburgā
Romāns Vanags: dzīve kā lidojums un piedzīvojuma romāns
Līga Ķempe ilustrē kora dziesmas
Žurnāla "Mūzikas saule" recenzijas par kora albumu "Es bij' puika"
Aisha, Miks Dukurs un JMMS zēnu koris izdod kompaktdisku
Zeme, kur atgriezties (Intervija ar R.Vanagu - tvnet.lv)
Intervija ar Anci Krauzi avīzē "NRA" 2005.12.01
Rihards Andris Bērziņš – jaunā mūzikla "Viens pats Ziemassvētkos” galvenajā lomā
Latvijas mūzikas zvaigžņu Ziemassvētku koncerts, Ķīpsalā (2005)
Kora pirmā nedēļa Dienvidāfrikas Republikā
Vakara Ziņas - Muktupāvels savam strausam skrēja pakaļ, turoties astes spalvās
Portāls Apollo - Latvijas mūzikas zvaigžņu Ziemassvētku koncerti
LETA - Ķīpsalā notiks Latvijas mūzikas zvaigžņu Ziemassvētku koncerti
INFORMĀCIJA, the USA - JMMS Boys Choir Returns to Seattle
INFORMĀCIJA, ASV - JMMS Zēnu Koris Atgriežas Sietlā
Rīgas Balss - Ziemassvētku koncerta mazo zvaigžņu kori
Laiks, ASV - Jaunas balsis no Latvijas
Laiks, ASV - Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris Portlandē
Laiks, ASV NR.31 - ***
Diena - Trešdien, 2000. gada 12. jūlijā - Zēnu koris uzvar konkursā Kanadā
Vakara Ziņas - Mediņa mūzikas skolas zēnu koris koncertē Āfrikā
Jaunā Avīze - 16.-23. janvāris - Zēnu muzikālais varoņdarbs
Spogulis - Saules nogurdinātie
Neatkarīgā - Brazīlieši klausījušies Mediņskolas zēnu kori
Rīgas Balss - Brazīlijas publika ir jauka
Rīgas Balss - Mediņa zēnu korim klājas labi
Spogulis - Latvju puikas Brazīlijā
Neatkarīgā - Mūzikas skolas koncertturneja Brazīlijā
BNS - Latviešu zēni dziedās Brazīlijā
Kurzemnieks - Ticēsim Latvijas nākotnei
Rīgas Balss - Dziesmā viņam paklausa tūkstoši
Rīgas Balss - Zem palmas, ziemas karstumā
Avīze puikām un meitenēm "mana" Nr. 12 (52) '96 3. lpp. - Mana ceļasoma
(cc) 2004-2024 JMR1.MS Boys’ Choir