Press Publications
LV EN

In the publication and press article section you will find a collection of articles and reviews featuring our choir, showcasing our performances, and sharing our journey with the world.

Latvijas mūzikas zvaigžņu Ziemassvētku koncerts, Ķīpsalā (2005)

Vēlam Jums gaišu šo gaidīšanas laiku un aicinām pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī, plkst. 17.30 uz Latvijas mūzikas zvaigžņu "Ziemassvētku koncertu Ķīpsalā". Koncertā dziedās Inga Kalna, Sergejs Jēgers, Intars Busulis un Ance Krauze, piedalīsies Jāzepa Mediņa Mūzikas skolas zēnu koris Romāna Vanaga vadībā un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Ginta Glinkas vadībā.


Ziemassvētku laika mūzika, kura skanēs Ķīpsalā, izstaro gaismu un mīlestību. Līdzīgi kā sveces liesma, Ziemassvētku mūzika sasilda un iepriecina ikvienu sirdi, sniedz cerību, mieru un iedrošina nogurušos. Ziemassvētku laika mūziku ir sacerējuši komponisti daudzu gadsimtu garumā, un šīs mūzikas tradīcijas tiek turpinātas arī mūsdienās.


Koncerta pirmajā daļā Ķīpsalas hallē izskanēs klasikas skaistākās melodijas. Iesāksim koncertu ar A. Vivaldi krāšņās mesas "Gloria" daļām. Tālāk sekos izcilu solistu parāde: Inga Kalna ar Maskaņji "Ave Maria", Dvoržāka "La Luna" un Adāna "O, Holy Night!", Sergejs Jēgers ar Kačīni "Ave Maria" un Hendeļa āriju, jaunie Mediņskolas soprāni Emīls Kraucis un Eduards Eizenbergs, jaunie Dārziņskolas vijolnieki Ulanta Gaile un Jevgēņijs Čepoveckis. Īpašs akcents būs Intara Busuļa dziedātā Šūberta "Ave Maria", jo tā būs dziedātāja debija klasiskajā repertuārā. Pirmās daļas izskaņā – gavilējošā Hendeļa "Alleluja".


Jāzepa Mediņa Mūzikas skolas zēnu kori koncertā diriģēs tā mākslinieciskais vadītājs un tautā iemīļots Dziesmu svētku virsdiriģents Romāns Vanags. Savukārt pie orķestra diriģenta pults būs diriģents Gints Glinka, kura radošās gaitas 2006. gadā saistīsies ar galvenā diriģenta darbu Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī.


Koncerta otrajā daļā – mūsdienās iemīļotas Ziemassvētku melodijas, kas saistās ar krāšņām un līksmām ritmu un skaņu krāsu spēlēm. Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris spēlēs amerikāņu simfo-džeza ritmos sacerētus skaņdarbus, kas veltīti Ziemassvētkiem. Jāzepa Mediņa Mūzikas skolas zēnu korim pievienosies Ance Krauze, Sergejs Jēgers un Intars Busulis, lai Ķīpsalā dziedātu virkni dziesmu kā "Jingle Bells", "Ziemeļbriedis Rūdolfs", "White Christmas". Kopā ar zēnu kori tradicionālās Ziemassvētku dziesmas "Es skaistu rozīt’ zinu", "Katru gad’ no jauna", "Ak, Tu priecīga" dziedās (un spēlēs trombonu!) Intars Busulis.


Koncerta noslēgumā – "Klusa nakts, svēta nakts", kad visi koncerta dalībnieki pulcēsies kopā vienotā melodijā, lai klausītāji saglabātu sirdīs Ziemassvētku mūzikas gaismu līdz pat pavasara saulītei.


Skatītāju ērtībām Ķīpsalas hallē speciāli šim koncertam tiek nopietni plānots zāles izvietojums, lai ikviens apmeklētājs varētu justies labi un patīkamā noskaņā baudīt koncertu, – skatuve ir izvietota zāles vidusdaļā, savukārt skatītāju vietas atrodas puslokā ap to. Labu redzamību nodrošinās ne tikai skatītāju vietu izvietojums un skatītāju tribīnes, bet arī video projektori. Veidojot "Ziemassvētku koncertu Ķīpsalā", īpaši ir domāts par noformējumu un gaismu režiju.

"Ziemassvētku koncertu Ķīpsalā" organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT1.

"Ziemassvētku koncerts Ķīpsalā" būs kā jauks pirmo Ziemassvētku noslēgums ikvienam no Jums, kā arī laba dāvana Jūsu mīļajiem – ģimenei, draugiem, kolēģiem. Biļetes uz koncertu 25. decembrī plkst. 17.30 var iegādāties Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā un "Biļešu servisa" tirdzniecības vietās visā Latvijā. Biļešu cenas: no 2,50 līdz 15 latiem.


Tālrunis informācijai un biļešu rezervācijai: 7067500

Sīkāka informācija: www.bt1.lv


Raksts no Biļešu serviss mājas lapasPost date: 28.11.2005. 00:00


Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas (JMR1.MS) zēnu koris aicina uz Ziemassvētku koncertiem “Raimonds Pauls. Pērļu zvejnieks. Ticot, mīlot un gaidot” un izdod jau 15. albumu
Tikšanās Pēterburgā
Romāns Vanags: dzīve kā lidojums un piedzīvojuma romāns
Līga Ķempe ilustrē kora dziesmas
Žurnāla "Mūzikas saule" recenzijas par kora albumu "Es bij' puika"
Aisha, Miks Dukurs un JMMS zēnu koris izdod kompaktdisku
Zeme, kur atgriezties (Intervija ar R.Vanagu - tvnet.lv)
Intervija ar Anci Krauzi avīzē "NRA" 2005.12.01
Rihards Andris Bērziņš – jaunā mūzikla "Viens pats Ziemassvētkos” galvenajā lomā
Latvijas mūzikas zvaigžņu Ziemassvētku koncerts, Ķīpsalā (2005)
Kora pirmā nedēļa Dienvidāfrikas Republikā
Vakara Ziņas - Muktupāvels savam strausam skrēja pakaļ, turoties astes spalvās
Portāls Apollo - Latvijas mūzikas zvaigžņu Ziemassvētku koncerti
LETA - Ķīpsalā notiks Latvijas mūzikas zvaigžņu Ziemassvētku koncerti
INFORMĀCIJA, the USA - JMMS Boys Choir Returns to Seattle
INFORMĀCIJA, ASV - JMMS Zēnu Koris Atgriežas Sietlā
Rīgas Balss - Ziemassvētku koncerta mazo zvaigžņu kori
Laiks, ASV - Jaunas balsis no Latvijas
Laiks, ASV - Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris Portlandē
Laiks, ASV NR.31 - ***
Diena - Trešdien, 2000. gada 12. jūlijā - Zēnu koris uzvar konkursā Kanadā
Vakara Ziņas - Mediņa mūzikas skolas zēnu koris koncertē Āfrikā
Jaunā Avīze - 16.-23. janvāris - Zēnu muzikālais varoņdarbs
Spogulis - Saules nogurdinātie
Neatkarīgā - Brazīlieši klausījušies Mediņskolas zēnu kori
Rīgas Balss - Brazīlijas publika ir jauka
Rīgas Balss - Mediņa zēnu korim klājas labi
Spogulis - Latvju puikas Brazīlijā
Neatkarīgā - Mūzikas skolas koncertturneja Brazīlijā
BNS - Latviešu zēni dziedās Brazīlijā
Kurzemnieks - Ticēsim Latvijas nākotnei
Rīgas Balss - Dziesmā viņam paklausa tūkstoši
Rīgas Balss - Zem palmas, ziemas karstumā
Avīze puikām un meitenēm "mana" Nr. 12 (52) '96 3. lpp. - Mana ceļasoma
(cc) 2004-2024 JMR1.MS Boys’ Choir