Press Publications
LV EN

In the publication and press article section you will find a collection of articles and reviews featuring our choir, showcasing our performances, and sharing our journey with the world.

INFORMĀCIJA, ASV - JMMS Zēnu Koris Atgriežas Sietlā

Šogad, 23. jūlijā Sietlu atkal apciemoja mūzikas eņģelīši no Latvijas. Ja mūs iespaidoja viņu viesošanās un koncerts pāris gadus atpakaļ, tad šoreiz viņi mūs apbūra. Kaut gan daži vecākie koristi bija no pagājušās reizes, visi pārējie bija pilnīgi jaunā paaudze.


Viņu nemainīgā mūzikas precizitāte atspoguļo Mediņa mūzikas skolas augstvērtīgo līmeni. Tāpat kā no citiem izciliem zēnu koriem, arī no viņiem ir neaprakstāmi skaisti dzirdēt kristālskaidrās soprāno balsis bez vismazākās pieaugušo balsu vibrato pieskaņas. Viņu tonālā un skaņu augstuma kontrole ir apbrīnojama un muzikālā izteiksme aplaudējama.


Sasniegtais augstais grūtības līmenis arī parādījās viņu koncerta repertuārā. Klasiskais un grūtais Antona Bruknera, Locus Iste tika izpildīts nevainojami. Man pat saskrēja asaras acīs dzirdot viņu spēcīgo izrunu un izteiksmes kontroli. Dzirdot brīnišķīgo Benjamiņa Brittena, Himna Jaunavai, (domāta dubultkora izpildījumam) es gandrīz paliku bez valodas. Lai šo darbu atskaņotu, dubultkorim ir jāpanāk neiedomājami augsta līmeņa līdzsvars, tamdēļ izpildīšanas grūtību dēļ vairākums koru nemaz nemēģina šo darbu atskaņot. Tomēr, šie jaunie mūzikas meistari šo gabalu izpildīja nevainojami, secīgi un līdzsvaroti, skaujot klausītājus vijošos harmonijas un melodijas viļņos. Lietuviešu komponista Vytauta Miškina, Cantate Domino prasīja daudz vairāk skaidru mutisku zilbju izpildi, un harmonizēšanu ar neatlaidīgi nerimstošu ritmisku takti, kas man likās būtu gandrīz neiespējama dziedātājiem izpildīt. Tomēr viņi to visu izpildīja ar dzidrumu un eleganci. Bravo!


Klausoties viņu izpildītās latviešu tautiskās dziesmas varēja izjust, ka klausītājus pārklāj apmierinātības un pateicības sega, dzirdot iemīļotās melodijas. Aizrautīgais nigēriešu mūzikas gabals tā sajūsmināja klausītājus, ka tie pieprasīja to atkārtot, tomēr bez panākumiem. Diriģents Romāns Vanags apgalvoja, ka tas gabals nav atkārtojams.


Es esmu pārliecināta, ka visi Sietlieši viņus gaidīs atkal atgriežamies šeit. Mana lielākā vēlēšanās nākotnes koncertam būtu, lai visi Sietlas apkārtnes mūzikas mīļotāji varētu izbaudīt šo mākslas dārgumu no Latvijas.


INFORMĀCIJA is a Latvian newspaper, published five times a year (Jan/Feb, Mar/Apr, May/Jun,Sep/Oct, and Nov/Dec), by the Latvian Association of the State of Washington (LBVŠ), a 501(c)(4) nonprofit corporation - UBI 601 400 695. Publication address: 11710 3rd Ave NE, Seattle, WA 98125. Mailing address: PO Box 75081, Seattle, WA 98125-0081. Editor: Roland A. Strolis - tel. 425-827-9967Post date: 01.09.2003. 00:00


Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas (JMR1.MS) zēnu koris aicina uz Ziemassvētku koncertiem “Raimonds Pauls. Pērļu zvejnieks. Ticot, mīlot un gaidot” un izdod jau 15. albumu
Tikšanās Pēterburgā
Romāns Vanags: dzīve kā lidojums un piedzīvojuma romāns
Līga Ķempe ilustrē kora dziesmas
Žurnāla "Mūzikas saule" recenzijas par kora albumu "Es bij' puika"
Aisha, Miks Dukurs un JMMS zēnu koris izdod kompaktdisku
Zeme, kur atgriezties (Intervija ar R.Vanagu - tvnet.lv)
Intervija ar Anci Krauzi avīzē "NRA" 2005.12.01
Rihards Andris Bērziņš – jaunā mūzikla "Viens pats Ziemassvētkos” galvenajā lomā
Latvijas mūzikas zvaigžņu Ziemassvētku koncerts, Ķīpsalā (2005)
Kora pirmā nedēļa Dienvidāfrikas Republikā
Vakara Ziņas - Muktupāvels savam strausam skrēja pakaļ, turoties astes spalvās
Portāls Apollo - Latvijas mūzikas zvaigžņu Ziemassvētku koncerti
LETA - Ķīpsalā notiks Latvijas mūzikas zvaigžņu Ziemassvētku koncerti
INFORMĀCIJA, the USA - JMMS Boys Choir Returns to Seattle
INFORMĀCIJA, ASV - JMMS Zēnu Koris Atgriežas Sietlā
Rīgas Balss - Ziemassvētku koncerta mazo zvaigžņu kori
Laiks, ASV - Jaunas balsis no Latvijas
Laiks, ASV - Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris Portlandē
Laiks, ASV NR.31 - ***
Diena - Trešdien, 2000. gada 12. jūlijā - Zēnu koris uzvar konkursā Kanadā
Vakara Ziņas - Mediņa mūzikas skolas zēnu koris koncertē Āfrikā
Jaunā Avīze - 16.-23. janvāris - Zēnu muzikālais varoņdarbs
Spogulis - Saules nogurdinātie
Neatkarīgā - Brazīlieši klausījušies Mediņskolas zēnu kori
Rīgas Balss - Brazīlijas publika ir jauka
Rīgas Balss - Mediņa zēnu korim klājas labi
Spogulis - Latvju puikas Brazīlijā
Neatkarīgā - Mūzikas skolas koncertturneja Brazīlijā
BNS - Latviešu zēni dziedās Brazīlijā
Kurzemnieks - Ticēsim Latvijas nākotnei
Rīgas Balss - Dziesmā viņam paklausa tūkstoši
Rīgas Balss - Zem palmas, ziemas karstumā
Avīze puikām un meitenēm "mana" Nr. 12 (52) '96 3. lpp. - Mana ceļasoma
(cc) 2004-2024 JMR1.MS Boys’ Choir