Publikācijas presē
LV EN

Publikāciju un preses rakstu sadaļā jūs atradīsit rakstus un recenzijas, kuros atspoguļots mūsu koris, parādīti mūsu priekšnesumi un mūsu ceļojumi pa pasauli.

Žurnāla "Mūzikas saule" recenzijas par kora albumu "Es bij' puika"

[..]

"ES BIJ’ PUIKA"


Kaŗavīru dziesmas Edgara Lindes aranžijās dzied Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris, solisti – Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels, Renārs Kaupers, Jānis Jubalts, Kristīne Kārkle-Puriņa u.c., diriģents Romāns Vanags

[..]


Juris Griņevičs

Ieraugot šo albūmu, manī radās šaubas, vai to vispār vērts recenzēt, jo ar tāda veida kompilācijām nemēdzu nodarboties. Tomēr, neskati vīru no cepures! Jāz. Mediņa mūzikas skolas zēnu koris Romāna Vanaga vadībā apliecinājis, ka augstu profesionālismu var sasniegt praktiski jebkurā repertuārā. Šajā tautas dziesmu un patriotisko dziesmu virknē maestro R. Vanags un aranžētājs Edgars Linde izveidojuši dramaturģiski loģisku kompozīciju. Gudri izvēlēti solisti Ance Krauze, Renārs Kaupers un Zigfrīds Muktupāvels – akadēmiski orientēti vokālisti te ienestu disharmoniju. R. Vanaga vadītie zēni smalki muzicē, atsedzot katras dziesmas individuālo tēlainību. 13 dziesmu virkne tādēļ ne uz brīdi nekļūst vienveidīga, vienmuļa. Tiešām, liela radošā veiksme. Tā turpināt!

Ideja 5

Izpildījums 5

Baudījums 5


Andris Dzenītis

Patriotiskās dziesmas (un kara dziesmas par tādām var uzskatīt vispirms), kopš atmodas sākumgadiem, kad tās gluži kā modes mūzika skanēja katra īstena latvja mājās, nebūt nav pati ikdienā populārākā mūzika. Protams, pirmkārt, jau tā nospiestajā ekonomiskās ikdienas rutīnā labāk gribas izvēlēties kādu svētdienas šovu ar kārtējām jaunajām zvaigznēm, ko pavisam vieglu. Otrkārt, ja arī šādas dziesmas skan, tad vecākās paaudzes kultūras ikdienā, un šo izpausmju smagnējums un dažkārt pārliekā sakāpinātība jaunākas personas ieinteresēt varētu ar grūtībām. Romāna Vanaga, Edgara Lindes un latviešu popmūzikas zvaigžņu kopīgi veidotā programma, lai cik tas ķecerīgi neskanētu, noturas robežā starp vieglu (bet kvalitatīvu) komercžanru un kara dziesmu vēsturiski filosofisko, nopietno konceptu. Nedomāju, ka šo mūziku gribas klausīties katru dienu vai pat ļoti bieži (un nevajag – tik daudz par pagātni domāt, arī, manuprāt, nav veselīgi), bet projektam ir ļoti liela sociāla nozīme un ir izdarīts vērtīgs darbs, tādēļ nevaram runāt par patriotiskās tematikas trūkumu.

Ideja 5

Izpildījums 4

Baudījums 3


Ilze Medne

Brīnišķīgu dāvanu Jāz. Mediņa mūzikas skolas zēnu koris sagādājis mums un sev pašiem 30. dzimšanas dienā! Turklāt īsti laikā, kad ne vārdos, bet arī patiesi sāk atdzimt tādas iesnaudušās vai vēl nemodušās izjūtas kā patriotisms un latviskuma apzināšanās. Klausoties šo nevainojami kārtoto karavīru dziesmu virteni, nav ne mazāko šaubu, ka pat vismazākais dziedošais puika korī nu saprot, par ko stāsta šīs melodijas, un saprot, kas ir karš un kāds ir karotāja liktenis, ko tas nozīmē karā gājējiem un mājā palicējiem. Netrūkst ne brašuma un lepnas dižošanās, ne sirsnības, mīlestības un siltuma; skumjas un gaišums līdzsvarā. Nespēju iedomāties vēl piemērotākus solistus – visi trīs lieliski!. Dziesmām vienkāršas un tādēļ perfektas aranžijas, Romāna Vanaga vadībā koris muzicē niansēti un jūtīgi. Gribas dziedāt līdzi un mudināt to darīt arī jauno paaudzi, vien tad gan noderētu arī visu dziesmu vārdi bukletiņā.

Ideja 5

Atskaņojums 5

Baudījums 5

[..]


(c) "Mūzikas saule" 2011.g.Publicēts: 24.02.2012. 09:28


● Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas (JMR1.MS) zēnu koris aicina uz Ziemassvētku koncertiem “Raimonds Pauls. Pērļu zvejnieks. Ticot, mīlot un gaidot” un izdod jau 15. albumu
● Tikšanās Pēterburgā
● Romāns Vanags: dzīve kā lidojums un piedzīvojuma romāns
● Līga Ķempe ilustrē kora dziesmas
● Žurnāla "Mūzikas saule" recenzijas par kora albumu "Es bij' puika"
● Aisha, Miks Dukurs un JMMS zēnu koris izdod kompaktdisku
● Zeme, kur atgriezties (Intervija ar R.Vanagu - tvnet.lv)
● Intervija ar Anci Krauzi avīzē "NRA" 2005.12.01
● Rihards Andris Bērziņš – jaunā mūzikla "Viens pats Ziemassvētkos” galvenajā lomā
● Latvijas mūzikas zvaigžņu Ziemassvētku koncerts, Ķīpsalā (2005)
● Kora pirmā nedēļa Dienvidāfrikas Republikā
● Vakara Ziņas - Muktupāvels savam strausam skrēja pakaļ, turoties astes spalvās
● Portāls Apollo - Latvijas mūzikas zvaigžņu Ziemassvētku koncerti
● LETA - Ķīpsalā notiks Latvijas mūzikas zvaigžņu Ziemassvētku koncerti
● INFORMĀCIJA, the USA - JMMS Boys Choir Returns to Seattle
● INFORMĀCIJA, ASV - JMMS Zēnu Koris Atgriežas Sietlā
● Rīgas Balss - Ziemassvētku koncerta mazo zvaigžņu kori
● Laiks, ASV - Jaunas balsis no Latvijas
● Laiks, ASV - Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris Portlandē
● Laiks, ASV NR.31 - ***
● Diena - Trešdien, 2000. gada 12. jūlijā - Zēnu koris uzvar konkursā Kanadā
● Vakara Ziņas - Mediņa mūzikas skolas zēnu koris koncertē Āfrikā
● Jaunā Avīze - 16.-23. janvāris - Zēnu muzikālais varoņdarbs
● Spogulis - Saules nogurdinātie
● Neatkarīgā - Brazīlieši klausījušies Mediņskolas zēnu kori
● Rīgas Balss - Brazīlijas publika ir jauka
● Rīgas Balss - Mediņa zēnu korim klājas labi
● Spogulis - Latvju puikas Brazīlijā
● Neatkarīgā - Mūzikas skolas koncertturneja Brazīlijā
● BNS - Latviešu zēni dziedās Brazīlijā
● Kurzemnieks - Ticēsim Latvijas nākotnei
● Rīgas Balss - Dziesmā viņam paklausa tūkstoši
● Rīgas Balss - Zem palmas, ziemas karstumā
● Avīze puikām un meitenēm "mana" Nr. 12 (52) '96 3. lpp. - Mana ceļasoma
(cc) 2004-2024 JMR1.MS zēnu koris