Publikācijas presē
LV EN

Publikāciju un preses rakstu sadaļā jūs atradīsit rakstus un recenzijas, kuros atspoguļots mūsu koris, parādīti mūsu priekšnesumi un mūsu ceļojumi pa pasauli.

Portāls Apollo - Latvijas mūzikas zvaigžņu Ziemassvētku koncerti

Nāk Ziemassvētki un pieskaras ikvienam no mums ar baltu un siltu plaukstu. Tie dāvina brīnumainu izjūtu gammu, kurā vēlamies dalīties ar sev mīļajiem. Pēc steigas un burzmas pilnās ikdienas šis laiks ir tik ļoti gaidīts — laiks, kad ikvienā iemājo miers un labestība.


Vēlam jums gaišu šo gaidīšanas laiku un aicinām Pirmajos un Otrajos Ziemassvētkos uz Latvijas mūzikas zvaigžņu «Ziemassvētku koncertu Ķīpsalā». Koncertā piedalīsies Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris, dziedās Ance Krauze, Kristīne Gailīte, Ingus Pētersons, spēlēs flautiste Dita Krenberga un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, diriģenti Romāns Vanags un Gints Glinka.


Ziemassvētku laika mūzika, kas skanēs Ķīpsalā, izstaro gaismu un mīlestību. Līdzīgi kā sveces liesma, Ziemassvētku mūzika sasilda un iepriecina ikvienu sirdi, sniedz cerību, mieru un iedrošina nogurušos. Ziemassvētku laika mūziku sacerējuši komponisti daudzu gadsimtu garumā, un šīs mūzikas tradīcijas tiek turpinātas arī mūsdienās.


Koncerta pirmajā daļā Ķīpsalas hallē skanēs labākie skaņdarbi, kurus radījuši dižie klasiķi V. A. Mocarts, J. S. Bahs un G. F. Hendelis. Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris kopā ar Latvijas Nacionālās operas solisti Kristīni Gailīti un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri atskaņos E. L. Vebera «Pie Jesu» un V. A. Mocarta «Laudate dominum». No vissenākajām gadsimtu dzīlēm skanēs I. Pahelbela (Baha laikabiedra) «Magnificat» zēnu kora sniegumā, bet Dita Krenberga atskaņos K. F. E. Baha (dēla) «Allegro» flautai un orķestrim. Būs iespēja dzirdēt V. A. Mocarta «Alleluja» Kristīnes Gailītes interpretācijā, kā arī klasiskās melodijas, kuras kļuvušas par pasaules hitiem, kā Baha — Guno «Ave Maria», C. Franka «Panis angelicus» un A. Adāna «Ak, svētā nakts» tenora Ingus Pētersona sniegumā.


Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu kori koncertā diriģēs tā mākslinieciskais vadītājs, tautā iemīļots Dziesmu svētku virsdiriģents Romāns Vanags. Savukārt pie orķestra diriģenta pults būs jaunais latviešu diriģents Gints Glinka, kura radošās gaitas patlaban saistās ar Dānijas un Vācijas simfonisko orķestri un kuru tik reti ir iespēja dzirdēt šeit, Latvijā.


Koncerta otrajā daļā — mūsdienās iemīļotas Ziemassvētku melodijas, kas saistās ar krāšņām un līksmām ritmu un skaņu krāsu spēlēm. Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris spēlēs populāru Ziemassvētku dziesmu popuriju. Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu korim pievienosies Ance Krauze, lai Ķīpsalā dziedātu virkni dziesmu, kā «Jingle Bells», «Rūdolfs ziemeļbriedis», «White Christmas». Savukārt Ingus Pētersons kopā ar zēnu kori dziedās tradicionālās Ziemassvētku dziesmas «Ak, tu priecīga», «Jūs, ticīgie, nāciet».


Koncerta noslēgumā — «Klusa nakts, svēta nakts», kad visi koncerta dalībnieki pulcēsies kopā vienotā melodijā, lai klausītāji saglabātu sirdī Ziemassvētku mūzikas gaismu līdz pat pavasara saulītei.


Skatītāju ērtībām Ķīpsalas hallē speciāli šim koncertam tiek nopietni plānots zāles izvietojums, lai ikviens apmeklētājs varētu justies labi un patīkamā noskaņā baudīt koncertu, — skatuve izvietota zāles vidusdaļā, savukārt skatītāju vietas atrodas puslokā ap to. Labu redzamību nodrošinās ne tikai skatītāju vietu izvietojums, bet arī videoprojektori. Veidojot «Ziemassvētku koncertu Ķīpsalā», īpaši domāts par noformējumu un gaismu režiju.


«Ziemassvētku koncertu Ķīpsalā» organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība «BT 1».Publicēts: 14.12.2004. 00:00


● Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas (JMR1.MS) zēnu koris aicina uz Ziemassvētku koncertiem “Raimonds Pauls. Pērļu zvejnieks. Ticot, mīlot un gaidot” un izdod jau 15. albumu
● Tikšanās Pēterburgā
● Romāns Vanags: dzīve kā lidojums un piedzīvojuma romāns
● Līga Ķempe ilustrē kora dziesmas
● Žurnāla "Mūzikas saule" recenzijas par kora albumu "Es bij' puika"
● Aisha, Miks Dukurs un JMMS zēnu koris izdod kompaktdisku
● Zeme, kur atgriezties (Intervija ar R.Vanagu - tvnet.lv)
● Intervija ar Anci Krauzi avīzē "NRA" 2005.12.01
● Rihards Andris Bērziņš – jaunā mūzikla "Viens pats Ziemassvētkos” galvenajā lomā
● Latvijas mūzikas zvaigžņu Ziemassvētku koncerts, Ķīpsalā (2005)
● Kora pirmā nedēļa Dienvidāfrikas Republikā
● Vakara Ziņas - Muktupāvels savam strausam skrēja pakaļ, turoties astes spalvās
● Portāls Apollo - Latvijas mūzikas zvaigžņu Ziemassvētku koncerti
● LETA - Ķīpsalā notiks Latvijas mūzikas zvaigžņu Ziemassvētku koncerti
● INFORMĀCIJA, the USA - JMMS Boys Choir Returns to Seattle
● INFORMĀCIJA, ASV - JMMS Zēnu Koris Atgriežas Sietlā
● Rīgas Balss - Ziemassvētku koncerta mazo zvaigžņu kori
● Laiks, ASV - Jaunas balsis no Latvijas
● Laiks, ASV - Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris Portlandē
● Laiks, ASV NR.31 - ***
● Diena - Trešdien, 2000. gada 12. jūlijā - Zēnu koris uzvar konkursā Kanadā
● Vakara Ziņas - Mediņa mūzikas skolas zēnu koris koncertē Āfrikā
● Jaunā Avīze - 16.-23. janvāris - Zēnu muzikālais varoņdarbs
● Spogulis - Saules nogurdinātie
● Neatkarīgā - Brazīlieši klausījušies Mediņskolas zēnu kori
● Rīgas Balss - Brazīlijas publika ir jauka
● Rīgas Balss - Mediņa zēnu korim klājas labi
● Spogulis - Latvju puikas Brazīlijā
● Neatkarīgā - Mūzikas skolas koncertturneja Brazīlijā
● BNS - Latviešu zēni dziedās Brazīlijā
● Kurzemnieks - Ticēsim Latvijas nākotnei
● Rīgas Balss - Dziesmā viņam paklausa tūkstoši
● Rīgas Balss - Zem palmas, ziemas karstumā
● Avīze puikām un meitenēm "mana" Nr. 12 (52) '96 3. lpp. - Mana ceļasoma
(cc) 2004-2024 JMR1.MS zēnu koris