2011 - Es bij' puika / What A Boy I WasArtist: Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris, Ance Krauze, Renārs Kaupers & Zigfrīds Muktupāvels
Format: CD
© 2011 Edgars Linde (arr.)
(P) 2011 producentu grupa Rain Project
01. Jauna diena
02. Es bij' puika
03. Vārna kliedza
04. Šie kauli
05. Sarkandaiļa roze auga
06. Aiz tiem kalnu kalniem
07. Bandiniekam rudzi auga
08. Div' dūjiņas
09. Kad ar uzvaru
10. Es karā aiziedams
11. Šūpojies, šūpulīt
12. Mirdzot šķēpiem
13. Jauna diena - fināls
Īsi pirms Lāčplēša dienas klajā nāk Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris, kas šogad svin 30 gadu jubileju, ar savu jaunāko veikumu – disku "Es bij’ puika", kurā kopā ar solistiem Anci Krauzi, Renāru Kauperu un Zigfrīdu Muktupāvelu iedziedātas latviešu karavīru dziesmas.  
 
Doma par karavīru dziesmu programmu Mediņa skolas zēnu korim dzima jau 2007. gada oktobrī ceļā uz Dienvidāfriku, kad kora vīru grupai pievienojās divi "Prāta vētras" mūziķi – Renārs Kaupers un Jānis Jubalts. Edgars Linde toreiz radīja aranžējumus piecām karavīru dziesmām, kuras klausītāji ar lielu sajūsmu uzņēma arī tālajā Āfrikā. Tomēr pilnībā iecere par programmu un disku īstenojusies tikai šogad.  
 
"Šopavasar, domājot par zēnu kora 30. dzimšanas dienas koncertu, sapratu, ka jāatgriežas pie karavīru dziesmām. Sazvanīju Renāru un Jāni, uzaicināju režisoru Juri Joneli un kopīgi izveidojām tādu kā koncertuzvedumu. Puisis (Renārs) dodas karā, meitene (Ance) pavada, stāstnieks (Zigfrīds) stāsta. Kora puikas kā jaunieši karā gājēji, kora vīri kā kareivji, kas karu jau pieredzējuši. Mūsu jubilejas koncerta pirmā daļa noslēdzās ar patiesām ovācijām – un nevis korim, bet tai idejai un tai mūzikai, ko mēs dziedājām," stāsta kora mākslinieciskais vadītājs diriģents Romāns Vanags. 
 
Diskā "Es bij’ puika" iekļautas gan tautasdziesmas, gan nezināmu autoru radītas strēlnieku un leģionāru dziesmas. Dažas melodijas atrastas arī Andas Beitānes sastādītajā krājumā "Kara dziesmas". 
 
"Mēs ar puikām daudz un nopietni runājām par leģionu, par strēlniekiem, par to, ko latviešiem vispār nozīmē karš. "Dziedādami, spēlēdami uz kariņu aizjāsim" – tas izklausās pēc rotaļas, taču daudziem tā kļūst par pēdējo. Un es jutu, ka pēc šādām sarunām puikām sāk taisnoties mugura, viņi jūtas svarīgi, ka dara tādu darbu. Tur iekšā ir liela lepnuma sajūta par zemi, kurai tu piederi," turpina Romāns Vanags.  
 
Disks "Es bij’ puika" no 10. novembra pieejams tautas mūzikas salonā "Upe", Rīgā, Vāgnera ielā 5, mūzikas veikalā "Randoms", kā arī citās tirdzniecības vietās. 
 
Ieraksts izdots sadarbībā ar Rīgas Domi un Rīgas Brīvostas pārvaldi.

(cc) 2004-2022 JMR1.MS zēnu koris