2004 - Gaismas atgriešanās / Return Of The Light
LV ENJāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris, Mārtiņš Freimanis, Ance Krauze,
Uldis Marhilēvičs, Zigfrīds Muktupāvels
Format: CD, cassette
© 2004 MicRec
1.  Pasaules radīšana
2.  Saule aust
3.  Gaisma nāk play
4.  Kas tagad notiks?
5.  Tumsa nāk play
6.  Liesmiņa play | song lyrics & translation |
7.  Lai gaisma top un tumsa top
8.  Gaismu saucam
9.  Mēs varam līdzās būt"Gaismas atgriešanās" ir stāsts par gaismas un tumsas līdzāspastāvēšanu un par mazu liesmiņu kādā mazā, bet drošsirdīgā sirsniņā. Šis albums ir īpašs ar to, ka tam ir klāt pievienoti arī visu dziesmu instrumentālie pavadījumi un visu dziesmu vārdi. Tādējādi ikviens, kurš iegādāsies šo albumu, varēs to lietot, lai mājās šīs dziesmas izpildītu „karaoke” versijā.

Tāpat tas var būt noderīgs dažādiem kolektīviem un izpildītājiem, kuri vēlēsies tās iekļaut savās koncertprogrammās. Šis muzikālais uzvedums savu pirmizrādi piedzīvoja pērn Cēsīs, 7.Zēnu koru salidojuma noslēguma koncertā. Albuma ierakstā piedalās Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā un solisti Ance Krauze (gaisma), Mārtiņš Freimanis (tumsa) un Zigfrīds Muktupāvels (teicējs).

No vārdu autora: "Muzikālā uzveduma "Gaismas atgriešanās” radīšanas iedvesmotāji ir diriģents Romāns Vanags un Valsts jaunatnes iniciatīvu centra koru mūzikas speciāliste Rita Platpere. Gatavojoties Latvijas 7.Zēnu koru salidojumam, tika meklēts jauns un vēl neizmantots repertuārs, kurš sniegtu iespēju jaunajiem koristiem uzstāties uz vienas skatuves ar jau pazīstamiem mūziķiem, padarot šo ikgadējo tikšanos īpašu un neaizmirstamu. Un tā 2003.gada 31.maijā Cēsīs notika šī uzveduma pilnais pirmatskaņojums. Tajā piedalījās pavisam 1700 mazie koristi, Cēsu deju ansamblis „Viva” un pazīstamie solisti Ance Krauze, Mārtiņš Freimanis un Zigfrīds Muktupāvels.

Ideja uzvedumā atainot mūžīgo gaismas un tumsas līdzāspastāvēšanu un savstarpējās attiecības radās uzreiz. It īpaši zinot, ka uzveduma pirmizrādes dienā Latvijā būs vērojams pilns saules aptumsums. Ierakstu studijā materiāls tika pilnveidots un tagad jūsu vērtējumam ir nodots "Gaismas atgriešanās" dziesmu albums un visu dziesmu pavadījumi. Bukletā ir atrodami arī dziesmu vārdi, tādā veidā sniedzot iespēju ikvienam pašam dziedāt šīs dziesmas mājās un dažādos sarīkojumos. Es patiesi ceru, ka arī jūsu sirdīs deg kāda liesmiņa, kuru nespēs aprīt vistumšākā tumsa un, ka vienmēr būs saglabājusies kaut maza oglīte, no kuras atkal atdzimt lielai un svētīgai gaismai. Nepazaudējiet to un dalieties ar to."
Guntars Račs(cc) 2004-2023 JMR1.MS zēnu koris