2000 - Ieskaties acīs / Look Into Eyes
LV ENArtist: Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris, Marija Naumova, Niks Matvejevs
Format: CD, cassette
© 2000 Group Būsim Pazīstami
1.   Pieskaries man (Niks Matvejevs - Marats Samauskis) play
2.   Nē (Niks Matvejevs - Marats Samauskis)
3.   Pasaka (Raimonds Pauls - P. Stutāns)
4.   Māte Marija (Raimonds Pauls - Jānis Streičs)
5.   Kad mīla nāk (Niks Matvejevs - Marats Samauskis)
6.   Kādā jaukā dienā (Niks Matvejevs - Marats Samauskis)
7.   Saki, kā tevi sauc (Niks Matvejevs - Marats Samauskis)
8.   Paisums un vējš (Niks Matvejevs - Marats Samauskis)
9.   Rudens (Marija Naumova - P. Stutāns)
10. Ieskaties acīs (Marija Naumova - Marats Samauskis)
11. Apburoša sirds (Marija Naumova - Marats Samauskis)
12. Ziemassvētku zvani (Niks Matvejevs - P. Stutāns) play
"Dziedātājas Marijas Naumovas un kādreizējā grupas "Sīpoli" dalībnieka Nika Matvejeva kopdarbs, šķiet, jau varētu pretendēt uz balvām klasiskās mūzikas vai operas žanrā – tik pamatīgi nostrādāts un saturiski dziļš ir šis darbs." NRA

Marija Naumova ir jauna, populāra pēdējo gadu dziedātāja Latvijā. Viņas debijas albums "Ieskaties acīs" ieguva Zelta disku pirmās divās izlaišanas nedēļās. Eirovīzijas dziesmu konkursā Igaunijā (2002. g.) viņa ieguva pirmo vietu.

2000. gada novembra nogalē Latvijas radio un SWH pieteica jaunu Marijas Naumovas, Nika Matvejeva un operdziedātājas Elīnas Garančas kopdziedājumu dziesmā "Pieskaries man". Marijas Naumovas albums dienas gaismu ieraudzīja 2000.gadā 1.decembrī ar Latvijas mūzikas dzīvei neraksturīgi pompozu atklāšanu “Vernisāžā”.
Marija, kura biežāk dzirdama dziedam svešās — angļu, krievu, franču — valodās, albumā dzied tikai un vienīgi latviski. Dziesmas ir melodiski lipīgas, prātā paliekošas un liekas jau pazīstamas.

No albumā iekļautajām 12 dziesmām lielāko daļu radījis Niks Matvejevs. Tās komponētas Marijai Naumovai. Diskā skan arī pašas Marijas Naumovas (2) un Raimonda Paula kompozīcijas ("Pasaka", "Māte Marija").
Arī mūzikas aranžējumu veidojis N. Matvejevs. Autora idejas palīdzēja realizēt dziedātāja Elīna Garanča, saksofonists Zints Žvarts, akordeonisti Juris Rižovs un Māris Balaško, Rīgas kamermūziķi (dir. Normunds Šnē) un Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris (dir. Romāns Vanags).

R. Vanags pastāstīja, ka šis bijis darbs, kādu viņš pārāk bieži nedara, tomēr reizi pa reizei viņš iekļauj kora repertuārā arī kādu neakadēmisku kompozīciju. Piedāvājums veidot albumu kopā ar M.Naumovu un N.Matvejevu nācis nejauši, taču zēnu balsis labi iederoties kopējā skanējumā un to atsvaidzina.

Diska tapšanas process kopumā aizņēma trīs mēnešus. Mūzika ir gaiša, svētku izjūtu rosinoša. Vienīgā patiešām īstā Ziemassvētku dziesma ir viena – "Ziemassvētku zvani", parējās tikai noskaņu un stilistikas ziņā atbilst svētku laikam.
Dziesmas lielākoties ir ļoti nopietnas (izņēmums, varbūt, ir vienīgi diezgan saulainā "Kādā jaukā dienā" un gandrīz vai latīņamerikānisku ritmu cienīgā "Saki, kā tevi sauc") un emocijām pārbagātas. Ieskaties acīs ir produkts mūzikas gardēžiem.Get More @:
(cc) 2004-2024 JMR1.MS zēnu koris