Biogrāfija
LV EN

+

Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris dibināts 1981. gadā un ir viens no vadošajiem zēnu koriem Baltijas valstīs. Kopš 1987. gada kori vada Romāns Vanags (1960) – Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas kora nodaļas vadītājs un profesors. Romāns Vanags ir bijis Latviešu Vispārējo Dziesmu svētku un Skolu jaunatnes dziesmu svētku virsdiriģents, kā arī 8. Pasaules koru olimpiādes mākslinieciskais vadītājs.

Starptautiskajos koru konkursos iegūti vairāki apbalvojumi - pirmā vieta konkursā Music World in Fivizzano, Itālijā 2001. gadā; pirmā vieta International Choral Kathaumixw Povelriverā, Kanādā 2000. gadā; otrā vieta starptautiskajā konkursā Guido d'Arezzo, Itālijā 1997. gadā, kā arī pirmā vieta zēnu koru kategorijā un trešā vieta Grand Prix izcīņā Nantē, Francijā 1993. gadā

Zēnu balsis ir skanējušas Austrālijā, ASV, Kanādā, Brazīlijā, Venecuēlā un Dienvidāfrikas Republikā. Koris piedalījies 8. Latvijas Zēnu koru salidojumā Cēsīs 2008. gadā, 9. Starptautiskajā zēnu koru festivālā Poznaņā, Polijā 2010. gadā, Singapūras Starptautiskajā jaunatnes koru festivālā 2011. gadā, kā arī 8. Pasaules koru olimpiādē 2014. gadā.

+Plašajā un daudzveidīgajā kora repertuārā iekļauti skaņdarbi no renesanses līdz romantismam, 20. gadsimta mūzika, kā arī latviešu tautasdziesmu apdares un oriģinālskaņdarbi. Gada laikā koris sniedz ap 40 koncertu Latvijā, kā arī regulāri piedalās labdarības pasākumos. Zēnu koris piedalījies daudzos ierakstos gan televīzijā, gan radio - tajā skaitā vairākos kopdarbos ar pazīstamiem Latvijas mūziķiem. Daži no pēdējā laikā ierakstītajiem kompaktdiskiem ir Iedomājies (2010), Velniņi (2011) un Es bij’ puika (2011).

Korim ir izveidojusies cieša un nopietna sadarbība ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un citiem profesionālajiem mūziķiem, atskaņojot K.Penderecka Credo, B.Britena Kara rekviemu, A.Honegera Ziemassvētku kantāti, G.Mālera 8. Simfoniju, I.Stravinska Psalmu simfoniju, J.S.Baha Sv. Mateja pasiju un M.Lauridsena Lux Aeterna. Kora dziedātāji ir piedalījušies Latvijas Nacionālās operas izrādēs Pīķa dāma, Toska, un Burvju flauta.

(cc) 2004-2024 JMR1.MS zēnu koris